در صورت ورود برندهای بین‌المللی میانگین حقوق کارکنان هتل‌ها ۱۰ میلیون نخواهد بود

” مهدی رودبارکی ” عضو هیات مدیره جامعه حرفه‌ای هتلداران ایران در حاشیه برگزاری  نخستین نشست مقدماتی کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران گفت :  هتلداران بیشترین حجم سرمایه‌گذاری در چرخه گردشگری کشور را انجام داده‌اند و هزاران میلیارد تومان در مراکز اقامتی خرج کرده‌اند. اگر امروز نفت تبدیل به صنعت اول کشور شده است و همه به دنبال تحصیل و استخدام در این حوزه هستند به دلیل سیاست‌هایی است که در این حوزه بکار گرفته شده است. حمایت از ورود برندها و شرکت‌های مطرح نفتی به کشور، حجم عظیم سرمایه‌گذاری و توسعه در این حوزه را به دنبال داشت.

او افزود : فرض بگیرید اگر برندی مانند Accor وارد هتلداری کشور شود، چه تعداد از سرمایه‌گذاران داخلی برای هتل‌سازی مراجعه می‌کردند. اگر گروه‌ها و شرکت‌های بین‌المللی هتلداری در کشور حضور داشته باشند، میانگین حقوق و دستمزد پرسنل این بخش نیز به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد.

” رودبارکی ” تاکید کرد :  قانون باید موتور محرک باشد و تحلیل مدیران نیز بر آن تاثیر نگذارد. در واقع مدیر خوب مدیری است که نگاهش به قانون باشد. متاسفانه در کشور با نقص قوانین مواجه هستیم و مدیران قانون مدار هم نمی‌توانند کاری انجام بدهند و قانون را دور بزنند.

اشتراک گذاری:

MMN

عضویت در خبرنامه

درخبرنامه ما عضو شوید

با وارد کردن ایمیل خود از اخبار کنگره مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید