دبیر کمیته متناظر ISO/TC228؛ ایران، کشوری پیشرو در تدوین استاندارد هتل در جهان است

به گزارش روابط عمومی کنگره علمی و تخصصی هتلداری و به نقل از هتل نیوز ؛ ” هنسا قادری ” دبیر کمیته متناظر ISO/TC228 در چهارمین نشست مقدماتی کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران – فراخوان مقالات گفت : صنعت هتلداری، به عنوان یک صنعت لوکس، با انتظارات بالایی از سوی مخاطبان و مشتریان روبه‌رو است و علاوه بر مواردی مانند ایمنی و بهداشت، ارائه خدمات باکیفیت و لوکس نیز در آن مورد توجه قرار دارد.

او گفت : تاکنون ۵۲ استاندارد بین‌المللی در حیطه گردشگری و خدمات وابسته تدوین شده است که ۳ مورد از آن ها با مشارکت کمیته متناظر ایران به انجام رسیده است.

وی افزود : نکته قابل توجه این است که بخش اعظمی از استاندارد بین‌المللی هتل که در سازمان ایزو تدوین شده، توسط ایران تهیه و این امر، نشان‌دهندهِ پیشرو بودن ایران در عرصه تدوین استاندارد هتل در مقایسه با سازمان ایزو است.

” قادری ” ادامه داد : تفاوت اصلی استانداردها با ضوابط، در نحوه تهیه آن ها است  به این ترتیب که استانداردها با مشارکت طیف متنوعی از ذینفعان تهیه می‌شود و دیدگاه همه آن ها در تدوین استاندارد لحاظ می‌گردد.

دبیر کمیته متناظر ISO/TC228 تاکید کرد : مشارکت جوامع، تشکل‌ها، اتحادیه‌ها و وزارتخانه‌ها در تدوین استانداردها، امری ضروری است تا به هدف بهینه تدوین استاندارد، یعنی لحاظ کردن نظرات ذینفعان، دست پیدا کنیم.

اشتراک گذاری:

MMN

عضویت در خبرنامه

درخبرنامه ما عضو شوید

با وارد کردن ایمیل خود از اخبار کنگره مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید