بیگی ؛ سرمایه‌گذاری در صنعت هتلداری، عقلانی و اقتصادی نیست

به گزارش دبیرخانه نخستین کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران و به نقل از هتل نیوز؛ “کریم بیگی” سرمایه‌گذار و بهره‌بردار گروه هتل‌های آسمان در سومین نشست مقدماتی کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران – فراخوان مقالاتگفت : حداقل نرخ ساخت، احداث و تجهیز یک هتل چهار ستاره با ظرفیت اقامتی ۱۰۰ اتاق و زیربنای ۱۰ هزار متر مربع، ۵۰ میلیون تومان به ازای هر متر مربع است و نیاز به ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دارد.

او افزود : در شرایط ایده‌آل و به طور متوسط میانگین ضریب اشغال این هتل، ۷۰ درصد خواهد بود که با نرخ ۳.۵ میلیون تومان به ازای هر شب، درآمد این هتل ۷ میلیارد تومان در ماه خواهد بود.

وی گفت : چنانچه یک بانک ۲۵ درصد از این هزینه را در قالب تسهیلات در اختیار سرمایه‌گذار قرار دهد، اقساط این وام ماهیانه ۵ میلیارد تومان خواهد بود. از سوی دیگر ۷۵ درصد باقی مانده، هزینه زمین، نیروی انسانی، حامل‌های انرژی، بیمه، مالیات و غیره نیز به بر عهده سرمایه‌گذار خواهد بود.

سرمایه‌گذار و بهره‌بردار گروه هتل‌های آسمان تاکید کرد : تمامی سرمایه‌گذاران صنعت هتلداری با عشق، علاقه و به دلیل جایگاه اجتماعی این شغل به این حوزه وارد شده‌اند.

اشتراک گذاری:

MMN

عضویت در خبرنامه

درخبرنامه ما عضو شوید

با وارد کردن ایمیل خود از اخبار کنگره مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید